Jakie lokaty terminowe oferują dzisiaj banki?

Ci, którzy dysponują oszczędnościami i zależy im nie tylko na ich bezpiecznym ulokowaniu, ale również pomnożeniu, powinni zdecydować się na lokatę terminową. Obecnie banki dają swoim klientom możliwość wyboru między różnymi rodzajami lokaty. Co można wybrać? Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje lokat terminowych?

Działające na terenie naszego kraju banki proponują swoim klientom między innymi lokatę:

-standardową;

-nocną;

-dynamiczną.

Do tego dochodzą tak zwane e – lokaty.

Jakie lokaty terminowe oferują dzisiaj banki?

Lokata standardowa

To produkt bankowy, który cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród klientów. Obecnie postrzegana jest jako wyjątkowo rozsądny sposób lokowania posiadanych oszczędności. Decydując się na lokatę terminową, należy pamiętać, że przez cały czas jej trwania nie będziemy mogli korzystać ze zgromadzonych na niej pieniędzy. Uważa się to za najważniejszą wadę takiej lokaty. Obecnie lokata standardowa trwać może przynajmniej miesiąc. Maksymalny czas jej trwania to natomiast najczęściej trzydzieści sześć miesięcy. Wybierając czas trwania lokaty, należy pamiętać, że im będzie dłuższy, tym większa kwota zostanie ostatecznie dopisana do naszego konta.

E – lokata

To lokata, która zakładana jest za pośrednictwem Internetu. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście wyjątkowa wygoda i komfort. Aby bowiem założyć lokatę, nawet na chwilę nie trzeba opuszczać własnego domu. Banki coraz częściej zachęcają klientów do korzystania z ich usług internetowych. Z tego powodu w przypadku lokat internetowych proponują nierzadko większe oprocentowanie.

Lokata nocna

To dość ciekawy rodzaj lokaty, który z pewnością zasługuje na uwagę. W jej przypadku pieniądze są oprocentowane wyłącznie nocą. W ciągu dnia dostęp do nich jest nieograniczony. Jeśli więc chcemy pomnażać oszczędności, jednocześnie nie rezygnując z dostępu do nich, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Lokata terminowa to świetny sposób, aby ulokować w sposób bezpieczny oszczędności. Nie należy obawiać się straty pieniędzy. Są one naprawdę bezpieczne. Do tego procentują.