Jak znaleźć korzystną lokatę terminową

Praktycznie każdy bank daje swoim klientom możliwość lokowania środków w lokaty, na ściśle określone terminy. Różnice pomiędzy ofertami bankowymi mogą być jednak całkiem spore i warto poświęcić nieco swojego czasu na zlezienie najlepszej oferty lokaty terminowej.

Bardzo dobrym narzędziem, które może być wykorzystane do tego celu jest serwis internetowy na którym lokaty są ze sobą porównywane. W parametrach porównania można podać zarówno okres jak i maksymalną kwotę lokaty terminowej. Wtedy otrzymany informacje o aktualnym oferowanym przez banki oprocentowaniu dla tego typu produktów.

Obecnie, przede wszystkim ze względu na stosunkowo niskie stopy procentowe, podstawowe lokaty terminowe nie zachwycają wysokością oferowanych stóp procentowych. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na oferowane przez banki promocje, przede wszystkim przewidziane dla nowych klientów, czy też precyzyjniej mówiąc dla nowych środków, które chcemy zainwestować w banku.

Jak znaleźć korzystną lokatę terminowąWtedy podana jest także data graniczna, w której określane jest saldo i to od niego następuje wyliczenie maksymalnej wysokości nowych środków które mogą zostać wpłacone na specjalną lokatę bankową. Takie lokaty mogą mieć wyższe oprocentowanie, ale też do wyboru będzie nieco mniej okresów, na które można będzie środki ulokować. Nie jest to oczywiście jedyna forma korzystnych lokat bankowych. Inną opcją są lokaty terminowe połączone ze specjalnymi produktami inwestycyjnymi. Wtedy oczywiście wysokość wypracowanych zysków zależy już rodzaju wybranego produktu inwestycyjnego oraz ogólnej sytuacji na rynku.

Takie lokaty uważa się za nieco bardziej ryzykowne, ale mogą być one doskonałym uzupełnieniem portfela inwestycyjnego, nawet w przypadku tych inwestorów, którzy zainteresowani są przede wszystkim bezpieczeństwem inwestycyjnym. Inną, ale także istotną opcją jest możliwość negocjowania warunków na podstawie których można skorzystać z danej lokaty terminowej. Dotyczy to zwykle tych klientów, którzy mogą sobie pozwolić na oszczędzanie w ten sposób większych sum pieniędzy.